Anketa kandidatams. Zigmanto Balčyčio atsakymai

Bernardinai.lt išsiuntė keturis klausimus visiems 7 kandidatams į Lietuvos Respublikos Prezidentus. Pirmasis labai operatyviai sureagavo LSDP kandidatas Z. Balčytis. Dėkojame už dėmesingumą, skelbiame atsakymus ir viliamės sulaukti ir kitų kandidatų pozicijų šiais klausimai.

 Ar Jūs sutinkate, kad būtų įteisintos vienalytės santuokos Lietuvoje?

Aš esu už tradicinę šeimą ir jos puoselėjamas vertybes, tačiau solidarioje, demokratinėje visuomenėje negali būti jokios diskriminacijos. Taip pat ir dėl lytinės orientacijos. Esu už vienos lyties asmenų partnerystę, bet esu prieš, kad tokie partneriai galėtų įsivaikinti vaikus.

Zigmantas Balčytis

Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Ar pritariate LR Konstitucijos 38 str. papildymui, kad šeima sukuriama sudarius santuoką, kad šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės, kad valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.

Pritariu.

Per pastaruosius dvejus metus visame pasaulyje buvo priimta daugiau įstatymų, saugančių negimusio žmogaus gyvybę nuo pradžios, nei jų buvo priimta per prieš tai buvusį dešimtmetį. Europos Teisingumo Teismas pripažino, kad embrionas turi teisę būti saugomas dėl žmogaus orumo apsaugos ir neliečiamybės, o žmogaus gyvybė prasideda iškart susijungus ląstelėms, kurios vystydamosi gali tapti žmogumi. Palaikydami tarptautinę iniciatyvą „Vienas iš mūsų“, Europos Sąjungos piliečiai (tarp jų 80 000 lietuvių) išreiškė savo poziciją, kad kiekvienas žmogaus embriono gyvybė yra saugotina. Ar sutinkate, kad Lietuvoje taip pat turėtų būti priimti įstatymai, kuriais žmogaus gyvybė būtų saugoma nuo pradžios?

Visiškai pritariu, kad gyvybė turi būti saugoma. Tačiau nesu abortų draudimų šalininkas. Manau, kad sprendimus turi priimti moteris, šeima. Be to, šiuo metu draudimai paskatintų kriminalinius abortus, padidintų pavojų moterų sveikatai. Arba abortai būtų daromi legaliai kitose Europos Sąjungos valstybėse, kuriose jie nėra uždrausti.

Ar pritariate, kad Lietuvoje šalia vyro ir moters būtų įteisinta ir socialinė lytis?

Nepritariu.

Bernardinai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *